Du er her

Bestyrelsen

Er nu officielt stiftet fredag d. 29. april 2016

Fusionen mellem Danmarks Sløjdlærerforening og Danmarks Håndarbejdslærerforening er hermed gennemført.

 

Bestyrelsen er konstituet således:

Formand: Hanni G. Eskildsen - tlf: 74617808 - e-mail: hanni.eskildsen@skolekom.dk

Næstformand: Wisti W. Pedersen - tlf: 23677000 - e-mail: wisti.pedersen1@skolekom.dk

Kasserer:  Henning Birk Andersen - tlf: 20465830 - e-mail: henning.andersen@skolekom.dk

Sekretær: Irene Egeskov Andersen - e-mail: irene.egeskov.andersen@skolekom.dk

H&D-Redaktør: Karsten Bjerregaard - tlf: 60820855 - e-mail: karsten.bjerregaard@skolekom.dk

Kirsten Brandt Olesen - tlf: 40555180 - e-mail: kbo.ikast@mvbmail.dk

Torben Grøn - tlf: 65938607 -  e-mail: torben.groen@skolekom.dk

Suppleant: Pia Jean Martinussen. e-mail: pia.Jean.Martinussen@skolekom.dk

Suppleant: Peter Hougaard. e-mail: peter.m.hougaard@skolekom.dk